משלוח בדואר רשום חינם ברכישה מעל 450 ₪

ברכה לבית חדש

חנוכת בית
מנהג חנוכת הבית (מלשון חניכה) מצוי במחוזותינו כמו גם בתרבויות רבות אחרות. 
מלבד השמחה הרבה שאירוע מסוג זה מביא וההזדמנות המצוינת להראות לקרובים לנו את הבית החדש, ישנה סיבה עתיקה ומיסטית שעיקרה הוא לברך להגן ולשמור על הבית ועל היושבים בו ולהביא להצלחתם בכל תחומי החיים. 

ברכה לבית חדש - ברכת הבית היא בעצם תפילה בה מבקשים להשאיר מחוץ לבית מזיקים מסוגים שונים כמו צער, צרות, עין הרע, מחלוקות ושאר דברים רעים ולהכניס ברכות שונות – אם כלליות כגון פרנסה טובה, אושר, שמחה ונחת בה חפץ כל אדם באשר הוא או דברים ספציפיים שיתכן ויש עימם קושי כגון פרנסה, פריון חולי וכו'.

ברכה לבית חדש - מה הן האפשרויות?

מלבד הברכה עצמה הנאמרת בעל-פה, ישנם פריטים שונים המקובלים לצורך זה כבר מאות שנים כשהמוכרים ביותר הם החמסה והמזוזה היהודית.

בתי מזוזה

דבר ידוע הוא כי לפי המסורת נדרשות המזוזות בכל פתח כתזכורת תמידית לעיקר שהוא דבר ה' והמחויבות לתורה ולמצוות. 
בנוסף לכך ניתן למצוא מספר מקורות בדברי חז"ל לגבי סגולת השמירה שבמזוזה.
בכתבי הרמב"ם אף מוזכר המנהג לכתוב את השם "ש-ד-י" (ראשי תיבות של "שומר דלתות ישראל")על המזוזה מבחוץ.
לא מפתיע אם כך שעם השנים הפך בית המזוזה, המגן על קלף המזוזה, לפריט אומנותי ומעוצב הנבחר שוב ושוב כמתנה לחנוכת בית.

חמסות

גם החמסה המוכרת והנפוצה כל כך בתרבות העממית הים-תיכונית ובתרבויות רבות נוספות ברחבי העולם הפכה לאייקון ששום בית לא שלם בלעדיו😊
החמסה היא סוג של קמע ותיק. שיועד לשמירה, הגנה מפני עין הרע, ולהקניית תחושת ביטחון ואף על פי שהיא מופיעה בתרבויות ישנות, פרה היסטוריות, כשהאדם הקדמון ראה ביד דבר משמעותי וצייר ידיים או הטביע את כפות הידיים על קירות מערות, מי שתובעים בעלות עליה בימינו הם כמובן תרבויות האיסלאם והיהדות.

הסברים וסימנים לא חסרים. ביהדות יש מי שקשרו אותה לכף ידה של מרים, אחות משה ואהרון. אחרים דיברו עליה כעל מה שסימן את משקוף הבית היהודי במכת בכורות.
פרשנים ראו את החמסה במסורת היהודית כמייצגת את האות ה', סימן לאלוהים. יש שראו בה את חמשת חומשי תורה, את חמשת החושים השומרים על האדם המאמין ואפילו את צורת עלי התאנה משבעת המינים.
גם הסימנים המופיעים על גבי החמסה מציעים שלל סגולות של ברכה לבית חדש שרבים לא מודעים אליהן למשל, אם מופיעים עליה עופות, הסגולה המיוחסת לה תהיה נאמנות ואהבת הבריות. אם החמסה מעוטרת בדג - היא טובה לפי האמונה לפוריות ולשפע באופן כללי. תרנגול על החמסה, לעומת זאת, יבריח מהבית שדים ומזיקים.

כיום, החמסה כל כך נפוצה עד שגם השימוש בה התרחב ויצא מגבולות הבית - אל המשרד, הרכב, מקום העבודה, מחזיק המפתחות, בגדים, תכשיטים ועוד כיד הדמיון הטובה ופעמים רבות מוסיפים לה טקסטים שונים בהתאם לאירוע. 
כך או כך, הפכה החמסה לחפץ אייקוני המייצג, גם במאה ה-21, תרבות ואמונה המשולבים בפריטי אמנות שונים והיא חלק בלתי נפרד מהזהות והתרבות העממית הישראלית. 
החמסה נבחרת שוב ושוב ביחד עם ברכות הבית השונות כמתנה מעוצבת שתביא ברכה לבית חדש ומזל.
x

#{title}

#{text}

#{price}